Puszták Népe Nagyecseden

2024. április 20-án a Déryné Program keretén belül egy különleges helyszínre, Nagyecsedre látogathattunk el a Puszták népe című műsorunkkal.

Nagyecsed minden néptáncos szívében különleges helyszínt foglal el annak kiemelkedő szerepét tekintve a magyar népi kultúrában. Különleges érzés volt a színpadon állni azok előtt, akik a mai napig őrzik hagyományainkat nap, mint nap és megtisztelő az a szeretet, amit a szervezőktől és a közönségtől kaptunk. 

A Táncháztalálkozón énekelhettünk

Az a megtiszteltetés érte együttesünk női énekkarát, hogy a XX. Halmos Béla Országos Népzenei Találkozón nyújtott kiemelkedő teljesítménye miatt meghívást kapott a Táncháztalálkozóra.

2024. április 6-án, szombaton a Kodály teremben megrendezésre került "Tágasságot nekünk is...!"  program keretében adhattuk elő a szászcsávási összeállításunkat, amelyet Zsikó Zsuzsanna állított össze. 

Ezúton is köszönjük!

Budapest Business Journal a Corinthia Hotelben

2024. március 23-án, szombaton az együttesünk egy kis küldöttségét az a megtiszteltetés érte, hogy a budapesti Corinthia Hotelben megrendezésre került Budapest Business Journal díjátadó gálaesten emelhették az est színvonalát.

Mind a hazai, mind a külföldi vállalatok vezetői csodálattal nézték a györgyfalvi legényest, a kalotaszegi páros táncokat és a nekünk hazai, mezőföldi eszközös és páros táncokat.

Köszönjük a megtisztelő felkérést és a lehetőséget, hogy egy ilyen impozáns helyen és eseményen vehettünk részt!

 

Nagy locsolás

????????????NAGY LOCSOLÁS????????????
 
Az egyik legszebb magyar népszokásunk, a húsvéti ünnepkör, melyet szeretnénk közösségi ünnepként újraáleszteni Százhalombattán.
Fiúk, férfiak: 8.00 órakor gyülekező a Vasútállomáson, szódás szifonokkal, vödrökkel, zenekari kísérettel bevonulás a Szent István térre.
Lányok, asszonyok: 8.00 órakor gyülekező a BKK lépcsős teraszán, ahol húsvéti kézműves foglalkozással, énekkel és süteménnyel várják a locsolókat.
LOCSOLÁS: Szent István tér A locsolást követően közösen elfogyasztjuk a süteményeket, amiket a hölgyek készítettek és hoztak.
 
 
 
Erdély közepében kinyílott a rózsa,
A magyar nemzet gyönyörű bimbója.
Megöntözném százszor is én, szálljon áldás rája.
Ne legyen a magyar nemzet szomorú és árva.
Locsoljuk és áldjuk ezt a szép virágot,
Ez terem a magyar népnek édes szabadságot.
Madár szállt az ablakunkra,
Nagy vidáman azt dalolta,
Itt nyílik a legszebb rózsa.
Jó szagú a rózsavizem,
Eljöttem, hogy megöntözzem.
Nesze, nesze, rózsaszál,
Soha el ne hervadjál.
 
HAGYOMÁNY, ÉRTÉK, KÖZÖSSÉG
 
Megtartó képesség
PFAMI&FNEFSZ
 

MIÉNK '48 - MIÉNK '24

A MIÉNK! ’24 -’48
tánc-színházi térjáték a forradalom és szabadságharc emlékezetére
Szokatlan, formabontó, elgondolkodtató, felkavaró, nem történet elbeszélő, nem hagyományos. ’48 a miénk, kivétel nélkül, mindenkié, itt és most ’24-ben, az előadás erről szól, ezt üzeni.

Idén Százhalombatta főterén, a Szent István téren idén mi biztosíthattuk az ünnepi műsort a város részére. Nagy megtiszteltetés, hogy ezen a megemlékezésen tele volt a tér, hogy ennyien kíváncsiak voltak arra, hogyan emlékezünk. 

Köszönjük!

További közreműködők:

Pesovár Ferenc AMI - igazgató: Musa-Fábián Zsófia
Thália Batta Tanoda - vezető Czifrik Zalán
Benkő Péter, Jászai Mari-díjas színművész
Nagy Péter János, színművész
Vastag Tamás, énekes
Zsikó Zsuzsanna, Junior Príma díjas népi énekes, a Forrás NEFSZ társulati tagja
Százhalombatta oktatási intézményeinek diákjai, városi polgárok és még sokan mások
Baranya Dávid és Stana Alexandra, a Dancing With The Stars sztárjai
Házi Tamás és Erdélyi Katalin táncművészek
Kurucz Ádám Attila operaénekes
jelmez: Winklerné Petri-Kiss Borbála
zene: Kodály Zoltán, Cserta Balázs valamint a „Pilvaker” a szavak forradalma ikonikus dalai
koreográfusok: Darabos Péter, Módos Máté, Fundák-Kaszai Lili, Fundák Kristóf
dramaturg-szerkesztő- rendező: Szigetvári József Bessenyi György és Magyar Arany Érdemkereszt díjas, a Magyar Kultúra Lovagja
 
Tóth Erzsébet képei
 

Néptáncantológia 2024

✨ Néptáncantológia 2024 ✨

Ezen a megtisztelő eseményen Módosné Almási Berta Csilla és Módos Máté szeghalmi koreográfiáját adhattuk elő. 

Örülünk, hogy egy ilyen kevésbé ismert, ám de annál izgalmasabb tánccal léphettünk ma színpadra!

Farsang

A farsangi időszakban megtartottuk hagyományos farsangi mulatságunkat, amely számos meglepetést tartogatott. 

A jelmezverseny évek óta nagy rivalizálást vált ki az együttesben, hiszen mindenki a legjobb ötlettel és produkcióval szeretne bemutatkozni és elvinni az értékes nyereményeket. 

Emellett idén, már másodszorra hirdettük meg a tombola programot, ahol a táncosok a tombola felajánlásaikért cserébe kapnak tombola jegyeket.

A férfi tánckar felkészült a bőgő temetés népszokásból a női tánckar meglepetésére, ahol Musa Józsi hagszeréé volt a főszerep.

Farsangi énekekkel is megismerkedhettünk, melyet Zsikó Zsuzsanna tanított meg nekünk.

Köszönjük a hangulatos muzsikát Musa Józsinak és zenekarának. 

Magyar Kultúra Napja

A Magyar Kultúra Napján városunkban a Csodavárók című táncszínházi díszelőadásunkkal zárhattuk a városi ünnepséget.

Hogy miért kapta műsorunk ezt a nevet? Erre Szigetvári József a Forrás Néptáncegyüttes Független Színház igazgatója és a műsor rendezője szavaival tudunk válaszolni.

Eszerint életünk során szinte folyamatosan várjuk a csodát, valami fantasztikus nagy dolgot, mikörben a hétköznapok csodáit nem vesszük észre.  Pedig naponta történik valami, ami a teremtéshez, az emberi léthez, életünkhöz kötődik, apró szinte észrevétlen örömök és csodák szövik át életünket. Történelmi események, pillanatok, az emberi élet jeles napjai, az ünneoek, vagy csak egy hétköznap, önmagában számos csodálatos pillanatot rejthet, amely lehet akár csak a túlélés, vagy a megélés.

A Csodavárók erről szól, olyan pillanatokat, eseményeket, helyzeteket mutat be, amely bármelyikünkkel megtörtént már, vagy megtörténhet. Egy biztos, a néző számára minden ismerős lesz, mert vagy saját maga is átélte, vagy hallott erről a nagyszüleitől, esetleg olvasott erről a történelemkönyvben.

A Csodavárók igazi Kárpát-medencei magyar történet, amely lehetőséget nyújt az önmagunkkal, sorsunkkal, életünkkel, családunkkal történő meghitt találkozára. A cél az, hogy a néző érzelemgazdagon, ne csodaváróként, hanem a csodát megtalálóként távozzon a nézőtérről. 

 

Köszönjük a muzsikát a Bara Zenekarnak, és a csodás éneklést Zsikó Zsuzsannának. 

 

 

 

 

Siker Egerben az Ifjúsági Szólótáncversenyen

A hétvégén Almássy Szonja Lilla, a FNEFSZ táncosa és a Csemeteforrás pedagógusa az Országos Ifjúsági Szólótáncversenyen mérettette meg magát Egerben, ahol ‘Gyöngygalléros táncos’ címet nyert!

Gratulálunk Neked és kívánunk hasonló sikereket a jövőben is! ????

Köszönjük szépen Körömi Máténak, hogy hozzájárult Szonja sikeréhez és kísérő partnere volt a versenyen! 


Áldott karácsonyi ünnepeket kívánunk!